Bulletin k utkání #39
18. kolo: vs. Sokol Brno I EMKOCase Gullivers
Mocný obrat juniorů: porazili Náchod a jsou druzí

Mezi nejužší špičkou první ligu juniorů se drží družstvo Hattricku. O uplynulém víkendu se mu zadařilo venku proti Náchodu, nad nímž svěřenci kouče Marka Fialy uspěli 9:7. Po první třetině přitom ztráceli už čtyři trefy a neměli před sebou vůbec snadnou situaci.

Florbal Primátor Náchod – FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:9 (4:0, 2:5, 1:4)

Poprvé se Východočeši střelecky prosadili již ve třetí minutě, na což navázali dalšími slepenými góly v pokročilé fázi prvního dějství. Hattrick tak najednou ztrácel 0:4 a potřeboval se vrátit do hry, aby měl naději vrátit se do boje o vítězství.

Ze začátku druhé části Brňané přečkali vlastní vyloučení a podařilo se jim snížit zásluhou Jakuba Vařechy. Netrvalo však dlouho a Náchod znovu odskočil. Celkově se ovšem obraz hry překlápěl na stranu hostů, kteří se stihli do konce prostřední třetiny dotáhnout na nejtěsnější rozdíl 5:6.

Otočku Hattrick završil v 54. minutě po dalších dvou gólech v závěrečné pasáži duelu. V obou případech byl přesným střelcem Jáchym Eliáš, jenž si v zápase kromě toho připsal ještě jednu asistenci. Nicméně domácí celek vyrovnal a utkání směřovalo k remíze.

Prodloužení se ale nakonec vůbec nekonalo. Brněnští junioři předvedli úchvatný finiš, kdy zhruba minutu před koncem rozhodl Michal Malec a v posledních sekundách pouze přidal razítko na výhru Vařecha. Výsledek 9:7 tak znamenal všechny body pro Hattrick, který si připsal už čtvrtý úspěch z uplynulých pěti soubojů.

Co se týče již zmiňovaného Vařechy, byl to právě on, kdo byl klíčovým florbalistou týmu. Dal totiž rovnou pět branek Hattricku a dodal jednu gólovou nahrávku. Podobně se utrhl i Malec se svojí celkovou bilancí 2+3.

Ve skupině B první ligy juniorů tak Brňané figurují na druhé příčce, kdy jim schází pět bodů na vedoucí Torpedo Havířov. Do konce základní části tak rozhodně stále je o co hrát, a vy můžete být u toho! V sobotu 12. prosince totiž nastupují junioři Hattricku doma, od 19 hodin vyzvou v hale VUT Sokol Královské Vinohrady.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 3. Kubásek (Balek), 15. Rázl (Donaj), 16. Jakubský (Vysoký), 18. Knettig (Hanuš), 28. Langpaul (Knettig), 37. Langpaul (Hanuš), 58. Prause (Železo) – 27. Vařecha (Gryc M.), 29. Vařecha (Malec), 31. Vařecha (Gryc M.), 34. Malec (Eliáš), 38. Vařecha (Malec), 54. Eliáš (Vařecha), 59. Malec, 60. Vařecha. Rozhodčí: Tomáš Haufer, Filip Vymlátil. Trestné minuty: 0:2. Využití: 0:0. Diváků: 47. Střely: 24:24.