Bulletin k utkání
11. kolo 1LM: vs. Letka

Víkend juniorů: z Lípy odjeli s výhrou, proti Ústí ale nenavázali

Jako na horské dráze vypadalo uplynulé dvojkolo juniorů Hattricku. Páteční zápas se jim výsledkově vyvedl, když zvládli přestřelku v České Lípě, nicméně s Ústím přišla vysoká porážka. V tabulce CE ligy tak družstvu patří devátá pozice.

FBC Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:9 (1:4, 2:2, 3:3)

V první třetině s Českou Lípou si Brňané počínali velmi úspěšně v zakončení. Už po necelé půlminutě se ujali vedení, které ještě posilovali z následujících situací. Výsledkem bylo, že po úvodním dějství měl Hattrick náskok 4:1, přičemž rozdíl tří tref zůstal stejný také po čtyřiceti minutách. Tentokrát však v podobě 6:3.

Závěrečná část ovšem nadělala Hattricku ještě spoustu vrásek. Brňané ztratili slibný odstup ve skóre, potom co Česká Lípa dala tři rychlé góly zkraje třetiny, a donutila FBŠ vzít si time-out. Po něm si sice hosté postupně vzali vedení zpět, příliš ale svým výkonem nepřesvědčili.

„Od nás po většinu střetnutí hrůzostrašný výkon. Nekoncentrovanost, nezodpovědnost a celkově pomalá hra udělala ze zápasu zbytečné drama. Pozitivum jsou tři body a výkon brankáře,” zmínil člen trenérského štábu Hattricku Lukáš Paták.

Česká LípaHattrick
Dvořák (Švajcr) – Steinz (C), Drahoš, Pekárek, Piškula, Motejzík, Slánský, Doňar, Kafka, Cobl, Vokál, Hrdlička, Ulman, Fousek, Matouš, ŠindelářChmela (Málek O.) – Spousta, Milichovský (C), Hrubý, Hala, Koch, Tyll – Malec, Klusoň, Gryc – Tkadlec, Málek D., Dorazil – Horák, Neterder, Kroutil

Branky a nahrávky: 14. Motejzík, 35. Motejzík (Pekárek), 39. Pekárek (Piškula), 42. Motejzík (Matouš), 42. Vokál, 44. Pekárek (Drahoš) – 1. Gryc (Malec), 3. Spousta (Gryc), 7. Gryc (Milichovský), 12. Malec (Spousta), 34. Malec (Gryc), 38. Tkadlec, 47. Horák (Tkadlec), 53. Tyll (Tkadlec), 60. Malec (Neterder). Trestné minuty: 8:2. Využití přesilovek: 0:2. Střely: 26:31. Diváků: 98.

Florbal Ústí – FBŠ Hummel Hattrick Brno 10:2 (2:1, 3:0, 5:1)

Jihomoravané věřili, že souboj s Ústím bude herně mnohem lepší. Jenže efektivita Ústeckých nedovolila Hattricku, aby zabojoval o vítězství. Domácí si nakonec zajistili jasný úspěch 10:2. Zato brněnští junioři své šance nevyužívali a jak jim časem docházely síly, nezvládli Severočechům vážněji vzdorovat.

Pro CE ligu juniorů znamenají aktuální výsledky skutečnost, že Hattricku patří deváté místo tabulky. Na osmé příčce přitom figurují jeho městští rivalové Bulldogs s jednobodovým náskokem.

ÚstíHattrick

Dobosz (Kremlík) – Trčka, Kadlec, Polák, Tůma – Vlach, Hrabánek, Weber – Hubka, Chroustovský, Huber (C) – Jankovský, Matějka, Malý

Málek O. (Chmela) – Spousta, Milichovský, Hrubý, Málek D. – Neterder, Gryc, Klusoň – Tkadlec, Dorazil, Kroutil – Hala, Tyll, Horák

Branky a nahrávky: 12. Vlach (Hrabánek), 18. Hubka (Polák), 25. Huber (Trčka), 37. Trčka (Hrabánek), 37. Chroustovský (Vlach), 43. Vlach (Weber), 52. Vlach (Weber), 54. Vlach, 59. Polák (Huber), 60. Malý (Hrabánek) – 11. Spousta (Milichovský), 52. Klusoň (Spousta). Trestné minuty: 2:0. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 30:28. Diváků: 33.