Bulletin k utkání #33
9. kolo: BUTCHIS
Junioři v první lize jedou! Porazili Náchod a zatím jsou stoprocentní

Ze dvou pokusů mají plný počet bodů. I když junioři Hattricku neuhráli účast v CE soutěži, nižší skupina jim aktuálně přináší úspěchy. Svěřenci trenéra Marka Fialy navázali na úvodní vítězství nad SKV a doma porazili 8:4 Náchod. Patří jim tak čelo první ligy a vyhlíží další soupeře.

FBŠ Hummel Hattrick Brno U19 – Florbal Primátor Náchod 8:4 (4:2, 3:1, 1:1)

Jako první se sice trefil Náchod, nicméně dlouho mu vedení nevydrželo. Hned po buly ve středovém kruhu se naskytla šance Hattricku a po dvou sekundách skóroval Michal Horák. Ten následně dával i na 2:1 a dopomohl svému týmu, aby úvodní třetinu nakonec zvládl dvougólovým rozdílem.

Ani v následující fázi duelu nepřipustili Brňané komplikace, ba naopak. Junioři pokračovali v proměňování šancí a upevnili si příznivý stav. Potřetí mířil v zápase přesně Horák, jehož stejným způsobem později doplnil Adam Klusoň. Před posledním dějstvím se tak zdálo, že není co řešit a domácí družstvo míří za jistými třemi body.

Ve třetí dvacetiminutovce Náchod ještě snižoval, jenže výraznější potíže Jihomoravanům nezpůsobil. Hattrick naopak sám ještě odpověděl a mohl se těšit z pěkného vítězství 8:4. Pro brněnský celek to znamená druhou výhru z úvodních dvou bitev a průběžné čelo tabulky.

V pozápasovém komentáři vyzdvihl kouč Marek Fiala především výkon ve druhé třetině. Právě od něj se může Hattrick odpíchnout v dalších utkáních první ligy juniorů, která jsou na programu o víkendu 29. a 30. října. Na domácí půdu Brňanů přijedou v těchto termínech Královské Vinohrady a Wizards Praha.

Branky a nahrávky: 3. Horák, 10. Horák, 18. Zeisel (Klusoň), 20. Klusoň (Malec), 24. Klusoň (Malec), 31. Horák (Sláma), 35. Klusoň (Vařecha), 60. Vařecha – 3. Majer (Vysoký), 19. Hanuš (Donaj), 32. Majer (Vysoký), 52. Langpaul. Trestné minuty: 2:2. Využití: 0:0. Střely: 26:25. Rozhodčí: Zdeněk Mlčoušek, Jan Saňka. ZÁPASOVÝ ONLINE