Bulletin k utkání #38
16. kolo: FBC Štíři Č. Budějovice
Šestibodový víkend juniorů! Obrali Hradec i Sokoly

Velmi vydařený víkend mají za sebou junioři Hattricku! Mladým nadějím vyšla obě utkání na půdě soupeřů, když si poradili s Hradcem Králové a Pardubicemi. Plný bodový zisk tak dopomáhá Brňanům, aby se drželi mezi trojicí nejlepších v první lize juniorů – skupině B.

Na úvod dvojkola se Jihomoravané vypořádali s Hradcem Králové, který přetlačili 9:6. Důležité bylo, že Hattrick dal dvě branky v relativně krátké době za sebou v první třetině, čímž si vytvořil náskok do dalších minut. Na něj sice Hradec odpověděl v závěru dějství, nicméně po pauze opět režírovali dění Brňané.

Právě ve druhé třetině Hattrick masivně odskočil do vedení 7:2 a vypadalo to, že je o vítězi rozhodnuto. Každopádně domácí junioři se nenechali odepsat a ještě v poslední části bojovali o lepší výsledek. Ztrátu ovšem už nesmazali a Hattrick se radoval ze tří bodů.

Vyrovnanější bitva se uskutečnila s Pardubicemi o den později. Sokoli se ujali příznivého skóre 3:1 po dvaceti minutách a kontrolovali dění na hřišti. Na začátku druhé fáze to navíc bylo již 1:4 a Brno mohlo být rádo, že rozdíl není ještě vyšší.

Až po polovině hrací doby se Hattrick dostal do lepší situace. V rozmezí 33. a 39. minuty vstřelil hned tři góly a zajistil si remízu 4:4 před závěrečnou pasáží duelu. Během ní se Sokoli vrátili do těsného náskoku, který Hattrick otáčel opět třemi trefami v poměrně krátkém čase, a tak se před koncem ujal vedení 8:6. Tento stav Pardubice pouze zkorigovaly snížením.

Svěřenci trenéra Marka Fialy tak mají za sebou stoprocentní víkend v podobě šesti bodů. I díky nim se nacházejí na třetí pozici tabulky, odkud mohou v dalších zápasech útočit na úplné čelo skupiny. O to se pokusí už tento víkend 26. a 27. listopadu, když v sobotu hostí v Maloměřicích Olomouc a o den později v Kuřimi Torpedo Havířov.

Víkendové výsledky 1. ligy juniorů – skupiny B

FbC Hradec Králové – FBŠ Hummel Hattrick Brno U19 6:9 (1:2, 1:5, 4:2)
Branky a nahrávky: 20. Ryba (Wolf), 35. Ryba (Festa), 45. Hanzlík (Kremeník), 51. Rathouský (Wolf), 56. Ryba (Binar), 56. Hanzlík – 8. Malec (Gryc M.), 10. Malec (Eliáš), 26. Klusoň (Vařecha), 30. Malec (Eliáš), 38. Malec (Gryc M.), 38. Vařecha (Gryc M.), 39. Gryc M. (Klusoň), 43. Vařecha (Eliáš), 60. Vařecha. Rozhodčí: Miroslav Vejvoda, Kateřina Kulhavá. Trestné minuty: 2:4. Využití: 0:1. Diváků: 72. Střely: 21:22.

SOKOLI Pardubice – FBŠ Hummel Hattrick Brno U19 7:8 (3:1, 1:3, 3:4)
Branky a nahrávky: 4. Cibere, 5. Drahný (Puchner), 18. Machatý (Ševeček), 24. Puchner (Drahný), 47. Černý (Šimák), 49. Kadavý (Machatý), 60. Pek (Drahný) – 11. Horák (Petřivalský), 33. Malec (Klusoň), 37. Malec (Vařecha), 39. Klusoň (Eliáš), 42. Vařecha (Malec), 53. Klusoň (Eliáš), 55. Petřivalský (Rataj), 58. Horák. Rozhodčí: Radek Hrdlička, Filip Ryant. Trestné minuty: 0:2. Využití: 1:0. Diváků: 80. Střely: 24:18.