Bulletin k utkání #29
5. kolo: Kanonýři Kladno
Nevydařená kvalifikace, junioři budou hrát nižší skupinu

Situaci měli rozjetou slibně, nejvyšší soutěži si však nezahrají. Junioři Hattricku neuspěli v kvalifikaci o CE ligu, kde se budou utkávat nejlepší týmy z celé republiky, a čeká je účast o úroveň níže v první lize.

Před závěrečným víkendem kvalifikace se zdálo, že by Hattrick reálně mohl uhrát minimálně druhou pozici skupiny. Takové umístění by mu zaručilo účast v baráži o CE ligu, která byla hlavním cílem družstva. Ze zbývajících dvou zápasů ovšem získali svěřenci Marka Fialy pouhý jeden bod, a tak jim druhou příčku sebrali rivalové Bulldogs.

Klíčový duel byl na programu už v sobotu, kdy Hattrick zamířil právě na půdu buldoků. Dlouho se hrálo 0:0, přičemž ve třetí třetině uteklo do dvougólového náskoku FBŠ. Zhruba dvě minuty před koncem normální hrací doby ale Bulldogs snižovali a v čase 59:50 ztrátu smazali. V prodloužení pak zápas definitivně zlomili a Hattrick odešel s jediným bodem.

Porážkou se postupová matematika poměrně zamotala. Hattrick nicméně věděl, že potřebuje vyhrát nad Gullivers, aby stoprocentně potvrdil účast v baráži. První dějství však vyhrál soupeř 1:0, a i když později srovnal Tomáš Zeisel, Gullivers si vedení vzali brzy zpět.

Hattrick se přiblížil přinejlepším na kontaktní rozdíl. Poslední minuty už patřily jeho rivalovi, jenž se radoval z výsledku 8:5 po finálním hvizdu. V souběžně hraném utkání potom Bulldogs rozstříleli Zlín a bylo jasné, že na Hattrick zbude třetí příčka kvalifikační skupiny.

Junioři tak nebudou v sezóně 2022/23 hrát CE ligu, kde se bude pravidelně potkávat dvanáctka nejlepších družstev svojí kategorie v Česku. Hattrick tak čeká první liga juniorů, kde celkově se 19 týmů rozdělí do dvou skupin, v nichž dojde k dalšímu dělení vzhledem k počtu vzájemných utkání na základě geografické vzdálenosti. Prvním hracím víkendem má být termín 8. a 9. října.

Výsledky kvalifikace o CE ligu juniorů

Bulldogs Brno – FBŠ Hummel Hattrick Brno U19 3:2p (0:0, 0:0, 2:2 – 1:0)
Branky a nahrávky:
 58. Veselovský (Zukal), 60. Kalousek (Vaverčák), 62. Svatoň (Hanzelka) – 47. Suk (Gryc T.), 52. Horák (Suk). Rozhodčí: Dominik Prosický, Matěj Vrablík. Trestné minuty: 0:6. Využití: 1:0. Diváků: 80. Střely: 27:14.

FBŠ Hummel Hattrick Brno U19 – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 5:8 (0:1, 2:2, 3:5)
Branky a nahrávky: 22. Zeisel (Zapletal), 38. Vařecha (Eliáš), 53. Malec (Suk), 54. Vařecha, 60. Klusoň (Malec) – 6. Valeš (Škvařil), 23. Synek (Škvařil), 31. Drga (Soják), 48. Ostrý (Soják), 49. Gut (Boček), 59. Ostrý (Drga), 59. Drga, 60. Drga. Rozhodčí: Tomáš Humeňanský, Michal Minařík. Trestné minuty: 10:2 + os. trest Hattrick. Využití: 0:0. Střely: 27:24.