Bulletin k utkání #19
17. kolo: 1. SC TEMPISH Vítkovice
Junioři proti Panthers a Kladnu. Kolik uhráli bodů?

K těžkým zápasům se vrátili junioři Hattricku domů, kde hráli se soupeři z dolní poloviny tabulky. Jak se svěřencům Marka Fialy dařilo proti Panthers Praha a Kanonýrům Kladno v bitvě o první výhru v elitní skupině CE soutěže?

S pražským protivníkem se to aspoň v první půlce duelu vyvíjelo velmi vyrovnaně. Do vedení sice šli hosté, jenže Hattrick ztrátu pokaždé dohnal a ve 26. minutě bylo skóre 3:3. Následující část hry ovšem vyšla lépe Panthers a Brno se dostalo maximálně na kontaktní rozdíl v 52. minutě. Pak následovaly ještě dvě trefy soupeře a Pražané uspěli 7:4.

Zato přímý souboj posledního Hattricku s předposledním Kladnem byl ještě vyrovnanější. Skóre sice otevřeli Kanonýři, ale ve vedení vydrželi jen osm sekund. Vyrovnával totiž Jaroslav David, který nechyběl ani u obratu ze začátku druhé třetiny. Také na startu třetí fáze Brňané vedli o gól, Kladno si však vynutilo remízu a prodloužení. V přidaném čase nakonec mířil přesně hostující Jakub Bohuslávek a na Hattrick zbyl pouze bod.

V komentáři po utkání s Kanonýry ocenil kouč Fiala bojovnost a zlepšený výkon proti minulým zápasům. Hattrick tak doufá, že příště přidá i vítězství, jelikož mu zatím patří nejnižší pozice tabulky se ziskem dvou bodů. Právě předposlední Kladno má teď díky výhře po prodloužení náskok čtyř bodů. O vyšší příčky budou Jihomoravané bojovat o víkendu 4. a 5. prosince, kdy jedou na Tatran Střešovice a Black Angels.

Výsledky CE soutěže juniorů

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Panthers Praha 4:7 (2:2, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky:
17. Umlášek (Rataj), 18. Hronek (Hájek), 26. Bednář, 52. Gryc (Hronek) – 13. Eliáš (Hrubý), 13. Petráň (Kačer), 25. Martinek (Novotný), 32. Nový (Zelinka), 34. Nový (Petrák), 56. Ježek (Petrák), 59. Petráň. Střely: 18–20. Vyloučení: 4–0. Využití: 0–2. Diváků: 24. Rozhodčí: P. Števček, R. Števček.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Kanonýři Kladno 4:5p (4:2, 3:1, 3:2)
18. David (Zapletal), 24. David (Vařecha), 44. Vařecha (Eliáš), 59. Eliáš (Vařecha) – 18. Prudil (Čika), 25. Zíka (Bohuslávek), 54. Novák (Čika), 57. Hájek (Molhanec), 64. Bohuslávek (Novák). Střely: 24–25. Vyloučení: 5–2. Využití: 1–3. Rozhodčí: Prouza, Vrablík.