Bulletin k utkání #11
1. kolo: BLACK ANGELS
Super premiéra žen! V poháru postoupily do dalšího kola

Super premiéra žen! V poháru postoupily do dalšího kola

První oficiální zápasy dopadly skvěle. Florbalistky Hattricku ukázaly sílu v Poháru Českého florbalu a pokračují do další fáze soutěže. Pro hráčky navíc šlo o vynikající zkušenost směrem do nového ročníku.

„Popravdě, moc jsme nevěděly, co od poháru očekávat. Šlo víceméně o první zápasovou zkušenost nově vzniklého týmu, navíc krátce po soustředění, jež bylo takovým rychlokurzem,“ hodnotila trenérka Petra Prouzová. V prvním kole narazil Hattrick na čtveřici soupeřů z různých výkonnostních úrovní. Kromě favorita v podobě extraligové Olomouce šlo o domácí TJ Jablonné nad Orlicí, dále FBC Intevo Třinec a Torpedo Havířov. 

„Nastupovaly jsme v roli outsidera, ale výsledkově i herně jsme předčily očekávání,“ komentovala Prouzová výkony svých svěřenkyň. Hned v prvním duelu přetlačil Hattrick prvoligový Havířov, nad nímž sice ztratil dvoubrankové vedení, ale dvanáct minut před koncem rozhodla Zuzana Wilczek. Trefila se tak již podruhé v zápase a zároveň se stala první střelkyní týmu žen v jeho novodobé historii.

Na druhý pokus si však Hattrick už tak úspěšně nevedl. Ztratil totiž s Třincem 1:8, kdy čestnou branku zaznamenala při snížení na 1:6 Zuzana Tranová. O postupu proto musely rozhodnout holky Hattricku proti Jablonnému. Ve druhé části obracely z 0:1 na 3:1, a byť v závěru inkasovaly, konečný stav 5:3 mluvil ve prospěch Brňanek. Dvěma góly přispěla Sabina Slováková a Tranová, jednou se střelecky prosadila Nicola Heralová.

Nejtěžší překážka ovšem čekala na závěr skupiny, když se Hattrick postavil Olomouci. Družstvo hrající Extraligu žen otevřelo skóre již po minutě hry a celkově uspělo 7:0. Brno nakonec obsadilo třetí příčku a postoupilo do další fáze poháru. V ní se už bude hrát klasicky play-off systémem. Dalšími postupujícími byly Olomouc, Třinec a Havířov.

Nejproduktivnějšími hráčkami Hattricku aktuálně jsou Wilczek se Slovákovou, jež drží bilancí 2+3. Nejlepší střelkyní je Tranová díky třem trefám. V brance se zatím ukázala pouze Tereza Ondrová, která má úspěšnost zákroků těsně nad 89 %.

„Líbila se mi touha po vítězství a nasazení. Konfrontace s extraligovou Olomoucí či favoritem první ligy z Třince rozhodně neskončila propadákem. Dvě vítězství a postup se cení, navíc se herně máme od čeho odpíchnout do další fáze sezóny,“ podotkla Prouzová. Ve druhém kole Poháru Českého florbalu čeká Hattrick boj s jihomoravským soupeřem, do Brna přijede TJ Znojmo.

Výsledky 1. kola Poháru Českého florbalu žen

FBŠ Hattrick Brno – Torpedo Havířov3:2
FBC Intevo Třinec – FBŠ Hattrick Brno8:1
TJ Jablonné nad Orlicí – FBŠ Hattrick Brno3:5
FBŠ Hattrick Brno – FBS Olomouc0:7

Zpět na úvod